"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."
Elbert Hubbard

TT - Uprchlíci

16. července 2015 v 8:32 | Luckie |  Téma týdne
Už jsem tady dlouho nebyla a kdyby mě blog neupozornil, že jsem se dlouho nepřihlásila, asi bych sem jen tak nezavítala...

Jenže, když už tady jsem a vidím to téma, něco mi nedá a říká mi, že bych k tomu mohla i napsat svůj názor...
Takže pro dnešek zase žádné HPFF...


Lidé se bojí, obávají, že s uprchlíky příjde terorismus, že příjdou o svou práci, nenaleznou kvůli nim práci novou. Bojí se, že budou v ohrožení života, protože když to nebudou přímo teroristé, budou to kriminálníci.

K tomu mám několik bodů:
  1. Podívejte se, kolik je v republice romů! Někteří jsou kriminálníci, jiní si jen hledají práci a žijí slušně. Lidé se bojí, že stát jim bude jiným lidem vyplácet sociální dávky a na ně nezbyde. Tak proč to řeší až teď, když mají přijít uprchlíci a neřeší to už nějakých dvacet let, možná víc, kdy sem začali přicházet romové, ukrajinci a vietnamci.


  2. Jsou to levná pracovní síla. Což je důvod, proč ČR v minulosti přijala uprchlíky. Čím více nás bude, tím víc bude pracovní síly. Česko by se z toho mělo naučit těžit, ne se toho bát.

  3. Obávané cizí kultury. Tohle bude dlouhý odstavec... V neděli jsem na podobné téma poslouchala v kostele kněze. Kázání začalo hezky až se to obrátilo v to, jak islámisté nenávidí křesťany a chtějí je pouze vyhubit. Že bychom se měli začít bát, protože v Německu je již 6 miliónů zastánců islámu a ve Francii 5 miliónů.


    OK, ale řekla bych, že většina z nich jsou slušní pracovití lidé, přispívající jak státu, tak společnosti. Navíc odhadem tak 3 milióny nemá rádno křesťany, 100 tisíc by s tím i něco dělalo, ale jen proto, že jsou zmanipulováni jen několika lidmi, kteří jsou schopni opravdu zabít. A manipulace... To mi přišlo v tom kostele k smíchu, vzhledem k tomu, že každá církev s lidmi jen manipuluje, má z nich ovce.

    Vždy se najdou lidé, co budou zabíjet další lidi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama