"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."
Elbert Hubbard

TT - Jít s davem

25. července 2015 v 10:30 | Luckie |  Téma týdne
Další téma týdne. Ty prázdniny ubíhají nějak rychle, nemyslíte? :D
Jít s davem. Neflákat se. Nevynikat. Zůstat skrytou nenápadnou myší se stejnými myšlenkami, jako ostatní. Hlavně nevybočovat z řady. Nedělet problémy…


Dlouho jsem přemýšlela, co napíšu na toto téma týdne. Dalo by se to krásně vyložit jako HPFF z pohledu Harryho zavřeného v přístěnku, doufajícího, že jeho strýc nepříjde s další hloupou výmluvou, proč by musel zůstat zavřený déle než obvykle, či mýt nádobí navíc.

Poté mě napadlo vzít to zpohledu vlkodlaka nebo upíra. Žijící postavy v dnešním moderním světě, s vlastními návyky. Odhodlaní zůstat skryti před společností, nebo alespoň chránit své vlastí tajemství. Třeba i životem. Ale je to pak život?

Potom jsem si ale vzpomněla na svůj vlastní příběh... Tohle je vzpomínka ještě ze střední školy.


Jako prváci jsme byli všichni natěšení z nové školy, nových spolužáků, většího města, kam jsme jezdili studovat. Sotva jsme znali sebe navzájem, natož školu. A v tom byl ten problém.
První den jsme všichni nějak trefili do naší kmenové třídy. První týden bylo vše v pořádku, to byl totiž týden seznamovací. V dalším týdnu začala normální výuka a s ní jsme zjistili, že ne všechny předměty máme v naší kmenové učebně.
Přesuny do jiné třídy jsme na začátku školního roku začínali na začátku přestávky a byli jsme rádi, když jsme se nějakým záhadným způsobem objevili před správnou učebnou. Pokaždé jsme se dohadovali, kudy se vydat, které schodiště bude lepší a kde se asi může daná třída nacházet na třípatrové budově.
"Ví někdo, kde je učebna 212?"
"Nevím, ale půjdem s davem, to najdeme."
A opravdu jsme na začátku naše prvního ročníku chodili s davem. A pokaždé se nám povedlo najít správnou učebnu :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aelia Aelia | 30. července 2015 v 21:34 | Reagovat

Jéé, chození s davem na střední bylo super. :-D A když si vzpomenu na to, jak jsme nemohli najít třídu v třípatrové budově. :-D :-D Teď jsme rádi, když najdeme tu správnou budovu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama