"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."
Elbert Hubbard

Květen 2011

TT-Budoucnost

27. května 2011 v 20:12 | Luckie |  Téma týdne
Budoucnost. Při tomhle slově si představím nějaké události, které se teprve budou odehrávat a je pouze na mě, jaké budou. Zda pro mě kladné nebo záporné, hezké či krásné. Vše leží v mých rukách a pouze já to mohu změnit. Mám tolik možností, tolik cest, kterými se mohu vydat. A přesto jen pár bude pro mě těch "správných".
Každý z nás si volí. Hledáme si cestu, kterou se vydáme a tím ovlivňujeme nejen svou budoucnost, ale i mnoha dalších. Kolem nás žije mnoho lidí, kteří ovlivňují nás a my zase je. Podle toho kde a s kým se ocitáte se většinou rozhodujete, co zrovna uděláte. Je dobré si to někdy rozmyslet, abyste neudělali nějakou chybu, které byste potom mohli litovat. Protože by byla škoda spackat si život jednou chybou.
Ale chyby dělá každý z nás ať už chce, či ne. Kolikrát se snažíme jednat správně a nejde nám to? Kolikrát máme pocit, že život je k ničemu a že už nemá cenu ho žít? Kolikrát si za život řekneme "co by, kdyby?"
Teď nejspíš trochu vybočuju od tému, ale co když ne? Naše budoucnost je vším možným ovlivněna...

A jak vidím budoucnost já?
V roce 2012 nezemřeme. Možná trochu dřív nebo pozděli, to se uvidí. Věřím tomu, že existuje nějaké globální oteplování a podle mě tady vžycky bylo. Ovšem člověk to trochu urychlil. Takže pokud budeme pomalu umírat hycem, tak si můžem pogratulovat, k tomu co jsme udělali. Člověk přírodu opravdu hodně změnil a ona už hold nestíhá...
Jinak doufám, že letos dodělám ročník (což asi podle známek udělám) a za dva roky maturitu, pak jen dostat se na výšku, dostudovat, najít si práci a budu spokojená :))

Vaše Luckie :o)

Split Personality (Rozpolcená osobnost)

25. května 2011 v 17:40 | Luckie |  Překlady
Můj historicky první překlad, takže doufám, že budete pořádně komentovat :)

Údaje
Název: Split Personality (Rozpolcená osobnost)
Délka: 2,273 (1640)
Postavy: Voldemort/Tom Riddle a Severus Snape
O čem to je: Tom Riddle a Lord Voldemort jsou dva velice rozdílní lidé. Pouze jeden může vyhrát, což je opravdu srdeční záležitost.
Můžete si přečíst v podstatě hádání se Toma a Voldemorta. Oba jsou v jedné osobě. Proč se budou "hádat"? To už si musíte přečíst... (njn, neumím moc povyprávět o čem to je, ale určitě to stojí za přečtení)

Originál zde. A teď do čtení :)

Připravuje se...

23. května 2011 v 22:17 | Luckie |  Moje kecy
Vím, že teď jsem zase blog trochu zanedbávala, ale nebyl hold čas... Kapitola k Ontos je rozepsaná, ale brzo přibude spoiler... Bohužl netuším, kdy to dopíšu, protože se mi občas do toho nechce.

Dobrá zpráva ovšem je, že jsem se dala do překladu, takže brzo zde něco málo přibude (minimálně jeden překlad na kterém jsem začala makat dneska a jsem asi v půlce (ono to není dlouhé)), tak doufám, že to zítra dodělám a do dvou dnů by to mělo být na blogu.

Potom mám v plánu přeložit ještě aspoň jedno dílo, tak snad se podaří a když mi to nepůjde, tak se snad dám do psaní...

Nápady na psaní by byly, ale tak nějak se teďka hodlám zaměřit na školu, abych si na konci zlepšila známky, ale nezoufejte :D já budu vždycky něco málo psát :)

Jinak jsem si dala takové vlastní předsevzetí, které jsem nedodržela (normálka u mě). Řekla jsem si, že alespoň jednou týdně budu přidávat kapitolu a zase mi to nevyšlo... Janie, musíš mě k tomu asi dokopat :)

Takže nové předsevzetí: Alespoň jednou týdně článek.
To bych mohla zvládnout :)

Vaše Luckie

55.„výslech“ a začátek brožurky

7. května 2011 v 20:14 | Luckie |  Dávné Ontus a jejich tajemství
Tak na těch tisíc slov jsem to nakonec nedotáhla, ale i tak doufám, že se bude líbit :) Doufám, že se vám ty verše budou líbit. Je to něco jako moje vrcholné dílo, protože básničky mi nikdy nešly. Ale mám pocit, že tyhle se povedly :)


Spoiler - kapitola 55.

4. května 2011 v 22:00 | Luckie |  Dávné Ontus a jejich tajemství
Dneska jsem si sedla a rozhodla jsem se něco málo sepsat. Nakonec to dopadlo tak, že jsem úplně vyšťavená a mám teprve přes 800 slov. (na kapitolu chci asi 1000) Ale přináším vám takové malinké úryvky z toho, co tam bude. Je toho opravdu málo, ale hned první věc, co vám prozradím je, že se konečně dovíte několik rýmů z "brožurky" z knihovny. Určitě si to nenechte ujít, protože mi to fakt dalo zabrat... No a níže už kousky textu


54.Příběh o ML

1. května 2011 v 13:56 | Luckie |  Dávné Ontus a jejich tajemství

Taaak... je tady další kapitola. Směle do toho! :)