"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."
Elbert Hubbard

Přátelé

21. prosince 2009 v 22:11 | Luckie |  Přátelé
Kdo nezná seriál Přátelé, jako by pro mě nebyl člověk... dovolím si říci, že je to ten nejúspěšnější seriál jak v USA tak u nás, ale i v jiných zemích... a kdo by se divil :)


Hlavními hrdiny je šestice přátel Rachel, Monika, Phoebe, Joey, Ross a Chandler, se kterými se setkáváme při řešení jejich každodenních problémů v soukromí a občas i v práci. Nejčastějšími místy, kde se děj odehrává, je byt Moniky a jejich oblíbená newyorské kavárna Central Perk, do která to mají ze svých bytů všichni kousek.

Každý z hrdinů je svým způsobem nějak trhlý. Rachel v podání Jennifer Aniston je na začátku seriálu naivní a rozmazlenou dceruškou bohatých rodičů, která utekla ze své svatby, protože až chvíli před konáním obřadu zjistila, že svého vyvoleného nemiluje. Díky přátelům začne pracovat, osamostatní se a nakonec to profesně dotáhne překvapivě daleko. Ale slabosti pro modní výstřelky a ztřeštěnost ji neopustí až do konce seriálu.

Nerozhodný Ross (hraje ho David Schwimmer) má v seriálu ze všech nejvyšší vzdělání, je to doktor paleontolog. Vyjadřuje se velmi spisovně a dinosauři jsou pro něj vším. Celý seriál je beznadějně zamilován do Rachel. Jejich složitě vyvíjející se vztah je předmětem mnoha dílů. Jinak to se ženami příliš neumí a nemá na ně moc štěstí. Během seriálu se 3x rozvede a 2x ožení.


Pro mě zcela nepochopitelnou a absurdní zálibu má Rossova mladší sestra Monika, kterou hraje Courteney Cox. Je totiž posedlá uklízením. Zatímco ostatní v seriálu jsou spíš bordeláři, pro Moniku je velký úklid tím nejlepším odreagováním. A má ještě jednu extrémní vlastnost - soutěživost. Není těžké ji nahecovat k soupeření prakticky v jakémkoliv oboru a vítězství je pak pro Moniku téměř otázkou života a smrti.

Chandler v podání Matthew Perryho si o sobě myslí, že je vtipný, a dost si na tom zakládá. Jeho komentáře sice většinou nějakou dávku vtipu nepostrádají, ale Chandler pro ně dost často nezvolí správný čas nebo místo.Zatímco již zmínění hrdinové jsou sice v určitých směrech ujetí, v normálním životě jsou vcelku použitelní. O zbývajících dvou bych se už tohle tak úplně tvrdit neodvážil.

Mystická Phoebe, kterou výtečně ztvárnila Lisa Kudrow, je masérka, vegetariánka, hrozná zpěvačka a kytaristka skládající si vlastní hrozné písně, pomáhá bezdomovcům na ulici, ale hlavně její chování a reakce jsou pro normálního člověka většinou totálně nepochopitelné. Díky tomu v seriálu nastávají situace, kdy se člověk neudrží smíchy a nevěřícně kroutí hlavou nad tím, jak Phoebe zase zareagovala.To nejlepší nakonec. Sympaťák Joey, kterého hraje Matt LeBlanc, nemá narozdíl od svých kamarádů problém dostat do postele jakoukoliv ženskou. Moc inteligence nepobral a většinou mu všechno dojde později než ostatním (nebo vůbec). Má úžasnou schopnost nepochopit danou situaci, naprosto sebevědomě ji ostatním vysvětlit, usmát se ně a sebeuznale pokývat hlavou. Je nepříliš úspěšným hercem, který kdysi hrál v jednom seriálu. Chodí po konkurzech, ale další role dostává minimálně a většinou spíš omylem. Velice mu rozumím ohledně jeho vztahu k jídlu. Joey ho miluje a pokud mu některá z jeho mnoha přítelkyň sáhne do talíře, aby ochutnala, co má dobrého, je se vztahem většinou konec. 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 16. září 2010 v 20:24 | Reagovat

Tohle je boží seriál :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama